Život na planéte Zem očama jej obyvateľov

Výber redakcie

Návraty do rodného kraje 56 - Poděkování
Nejlepší je Náčelník … ano, jednomyslně jsme se v redakci shodli, že tento týden do výběru prostě musí. Je to zcela výjimečné pokračování seriálu Návratů do rodného kraje, nejstaršího člena projektu, Josefa Píska a navíc za účasti další dvacítky členů a přátel projektu. Sraz v tábornickém duchu na Velkých Skalinách byl prostě velmi povedený a Pepík na tom má tu největší zásluhu. Tak se pojďte ještě jednou podívat a zavzpomínat na krásné společné chvíle a také žasnou, co všechno Pepík ve svém věku dokáže. Je to velmi inspirativní … co říkáte?
Viac
Vernisáž, Woláci a můj další mobilový týden
Martina J. patří mezi členy projektu Week of Life, kteří to s fotografií myslí opravdu vážně a neustále na sobě pracují. V letošním roce měla Martina svou první autorskou výstavu, na které prezentovala tříletou práci na dokumentováni zániku brněnské Vlněny. Vernisáže se zúčastnilo také několik členů projektu a tak to byl takový malý sraz. Také ve zbytku týdne je viděl, že Martina se nenudí a neustále něco podniká a čas od času to pro nás dokumentuje. Týden je celý pořízený mobilním telefonem, který se v poslední době stává stále významnějším záznamových prostředkem. Děkujeme Martině za tento týden a budeme se těšit na další.
Viac
Zrození Emílie
Dnes uděláme výjimku z pravidla udělování výběrů, protože nás velmi zaujal týden Barbory Nebeské, která měla výběr nedávno. Těšili jsme se jak to vlastně s tím melounem je a právě jsme se dočkali. Máme tady další týden se zrozením nového života, ve kterém Barbora nijak neuhnula ze svého typického černobílého podání a které v kombinaci s prostředím malé soukromé porodnice krásně funguje. Celý týden doprovází povědomý pocit domácího prostředí a ta nádherná radostná podstata se výrazně dere na povrch. Děkujeme v redakci Barboře za tento týden, gratulujeme a Emilce i celé rodině přejeme vše dobré.
Viac
101. | Jak Toník na svět přišel
Možná si pamatujete, když Michal Lepší vstoupil před dvěma lety do projektu Week of Life a téměř od počátku se hlavním motivem jeho týdnů stala rekonstrukce bytu. Ten už je dnes dávno hotový a Michal nedávno překročil stovku týdnů. Vybrali jsme dnes týden nejvýznamnější, ve kterém přišel na svět Toník a to je událost, nad kterou prostě není. Srdečně Toníka za celou redakci vítáme, celé rodině gratulujeme a těšíme se na další týdny, protože jsme si jistí, že Michal teď bude mít opravdu co fotit.
Viac
Nový foťák a hned na zemi
CNC operátor Martin Indruch je členem projektu Week of Life už déle než sedm let, své týdny přidává v nepravidelných intervalech a jeho poslední týden má pořadové číslo 111. Jistě jste zaregistrovali jeho zajímavé snímky obráběcích robotů v akci se zachycenými proudy jisker. Z Martina se také stal postupem času svatební a produktový fotograf a jeho snaha na sobě v tomto směru stále pracovat je viditelná také zde v projektu. Martin aktuálně vyměnil fotografickou techniku a navzdory smůle, které ho potkala hned první den, předvedl skvělý dokument. Pád fotoaparátu už potkal snad každého fotografa a tak Martinovi přejeme, aby to zůstalo bez následků a příště se mu podobné příhody vyhnuly.
Viac